Sesje indywidualne

Zapraszam na spotkania

online i stacjonarne w Gdyni Orłowie

 sesje indywidualne – focusing

kontakt@usiebie.com.pl

tel. kontaktowy: 509 060 606

Dlaczego warto spróbować Focusingu

Słyszałeś o Focusingu lub przeczytałaś książkę i zaciekawiła cię ta praktyka…
Coś w twoim życiu utknęło w martwym punkcie, jest trudne i nie wiesz, jak ruszyć z miejsca…albo przytłacza cię poczuciu stresu, niepokoju, przeciążenia, dezorientacji lub rozczarowania…

Nie znajdziesz w tej przestrzeni jedynie słusznych rozwiązań ani dpowiedzi…ale dobre towarzystwo do zadawania pytań, zgody na niewiedzenie i akceptacji tego co jest… oddychania z dziecięcą ciekawością, wrażliwością i mądrością. Może właśnie dlatego przychodzi mi na myśl dziecko? …To kilkuletnie, ale też i to obecne gdzieś głęboko w każdym dorosłym? Nie znajdzie tu odpowiedzi innych niż te, do których dojdzie samo…

Focusing …jest łagodny i delikatny i jednocześnie bezpośredni, głęboko relacyjny i bardzo skuteczny. Zawsze szanuje to miejsce, w którym teraz jesteś i jest doświadczeniem otwierającym na poczucie „tego wszystkiego” z czym się zmagasz w nowy, często zaskakujący swoją kreatywnością sposób. Więc potrzeba tylko odrobiny twojej ciekawości i otwartości by coś zaczęło się zmieniać.  Kierując uwagę do tego całościowego odczucia swojej sprawy nawiązujesz żywe połączenie pomiędzy tym, co czujesz i tym co wiesz, między tym co świadome i tym co nieuświadomione.

…więc jeśli coś się zmienia w twoim życiu i potrzebujesz wsparcia dla zmian / kariera,relacje, dorastanie i wychodzenie dzieci z domu, przeprowadzka / lub masz przed sobą nowy projekt lub pomysł na zmianę kierunku, a jednak to nie działa, nie chce ruszyć z miejsca…warto spróbować tego nowego podejścia, które pozwala wykorzystać zarówno moc umysłu, jak i mądrość ciała.

… może pragniesz szerszego spojrzenia na swoje życie… chcesz pogłębić, mieć jaśniejsze relacje z partnerem, rodziną i przyjaciółmi lub pracujesz pomagając innym, jesteś terapeutą, fizjoterapeutą lub coachem – focusing to sposób bycia, umiejętność świadomego zatrzymania i sięgania do niewerbalnego bogactwa sensu i znaczeń, które żyją w Tobie, w twoim ciele, którymi Ty tak naprawdę jesteś.

Możesz przyjść na spotkanie z różnych powodów – to może być jedna sesja by poradzić sobie w szczególnie stresującej sytuacji w pracy albo przygotowująca do rozmowy kwalifikacyjnej, lub dłuższa praca by lepiej radzić sobie z trwającymi trudnościami fizycznymi lub emocjonalnymi.

 sesje indywidualne – focusing

Wyruszając w podróż 

Pomówmy szczerze o jednym:
To Ty jesteś twoim najlepszym nauczycielem.
Ja mogę Ci tylko opowiedzieć co znalazłam w mojej własnej podróży,
Ty potrzebujesz to odkryć po swojemu, dla siebie.
Nie oczekuj więc, że powiem ci jak masz żyć ani co myśleć.

Podzielę się więc z Tobą prawdą, którą ja znalazłam:
że życie jest pełne ciemności, która może
na swój własny sposób rozjaśnić Twoją drogę:
że jest w niej nić, która Cię poprowadzi;
by ją odnaleźć, trzeba nauczyć się spoglądać w głąb siebie.
Kiedy to robisz, szukaj światła, które prześwieca przez zasłony ciemności
I bądź promiennie obecny dla innych, którzy szukają nadziei
by rozjaśniała ich wędrówkę wyruszając razem w drogę,
która, jak się okaże, jest szlakiem po bezdrożach.

J.M. Sweeney, M.S Burrows
Darkness & light, meditation on the Path of the Wayless Way

Warsztaty samorozwojowe z focusing