Changes

Focusing codzienny – spotkania z focusingiem po polsku w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

kiedy: 5 marca, godz. 16.00-18.00 

gdzie: online-zoom

Neutralna przestrzeń spotkania – wymiana wspólnego praktykowania focusingu w parach, w atmosferze bezpieczeństwa i wzajemnego szacunku. To pomysł na spotkania w każdą pierwszą niedzielę miesiąca dla wszystkich, którzy, niezależnie od miejsca zamieszkania, chcą rozmawiać i szukać feltsensu po polsku. Bezpłatna, otwarta dla wszystkich, którzy znają podstawy focusingu.

 

W wielkiej rodzinie focusingowej szukamy spotkania słowiańskich dusz …nie przejmując się geografią ani kilometrami, które nas dzielą … Tak jak zawsze to spotkanie  oczu i serc…w poszukiwaniu tego co chce się wyłonić, urodzić czy rozplątać…z chęcią znalezienia słów i sposobów wyrażenia „tego wszystkiego” co jeszcze niewypowiedziane, a tak żywo obecne .Spotkanie w  zarażaniu siebie nawzajem otwartością na zmianę, tym optymistycznym dobrym wirusem, pełnym uważnego powracania do głębi zrozumienia, w cielesności odczuwania, wiedzenia całym, całą sobą….Z intencją uczenia się ufania temu nowemu sposobowi bycia ze sobą i z innymi…w codzienności…również polskiej:)

 

Pomysł urodził się z mojego spotkania z Kasią z Nowego Jorku – terapeutką zakochaną w Focusingu, mieszkającą tam od lat i oddychającą osobistymi spotkaniami w takich „changes” z Eugenem Gendlinem i nowojorską społecznością focusingową, z Kasią, która marzyła od dawna, żeby taki codzienny Focusing trafił do Polski.

 

 

 

PENSJONAT

 

Istota ludzka to pensjonat.
Każdego ranka przybywa ktoś nowy.
Radość, przygnębienie, podłość,
chwila przytomności zjawia się
niczym nieoczekiwany gość.
Witaj ich i zabawiaj wszystkich!!!
Nawet gdy jest to smutków tłum,
co nagle twój dom cały
opróżnia z mebli,
mimo to traktuj każdego gościa z szacunkiem.
Być może oczyszcza cię on
dla przeżycia nowej rozkoszy.
Czarna myśl, wstyd, złośliwość,
witaj je na progu ze śmiechem
i zapraszaj do środka.
Odczuwaj wdzięczność, ktokolwiek przybywa,
gdyż każdy został posłany
jako przewodnik spoza tego świata.

                                                               RUMI

 

 

W chwili troskliwego, pełnego miłości dostrojenia do siebie możesz nauczyć się mieścić w sobie i obejmować to, co się pojawia dając temu swoją obecność i uwagę. Zatem zwolnij i otwórz się na życie, które przez ciebie nieustannie przepływa.

 

P.S. … po naszym pierwszym spotkaniu:
Cudownie, ze znalazła się grupka osób, która przyjęła zaproszenie i zaufała nam i sobie nawzajem, żeby pobyć ze sobą focusingowo….