"FOCUSING"

Eugene Gendlin

Uważne czytanie

Zaproszenie do wspólnego nieśpiesznego czytania tego genialnego kieszonkowego przewodnika po Focusingu i dzielenia się swoimi odczuciami i przemyśleniami w grupie.

Pojawiła się ostatnio w zoomowej przestrzeni TIFI angielska grupa „reading freshly”. Prowdząca ją Mary Jennings – koordynatorka z Dublina tak pisze o tym: Gene Gendlin radził, żeby filozofię czytać „wielokrotnie”! To samo można powiedzieć o jego super przystępnie napisanej książeczce Focusing, opublikowanej po raz pierwszy w 1978 roku. Nadal stanowi ona źródło wiedzy zarówno dla doświadczonych Focuserów jak i osób spotykających się z Focusingiem po raz pierwszy. Warto czytać ją wiele razy. Za każdym ponownym czytaniem odsłania się coś nowego, dotąd niezauważonego…głębiej zrozumianego…

…pomyślałam – czemu nie miałoby być takiego spotkania w polskiej grupce, tym bardziej, że nie mamy jeszcze tłumaczenia, a razem zawsze raźniej…poczytajmy więc może w taki „focusingowy” – uważny sposób…dzieląc się tym wszystkim, co się w nas otwiera, wyłania na świeżo ze spotkania z lekturą tego genialnego kieszonkowego vademecum focusingu.

Będziemy się wzajemnie słuchać w małych i większych grupach, dyskutując nad danym tekstem, co on dla nas teraz znaczy i będziemy czytać w tempie grupy, bez określonego oczekiwania co do tego, jak daleko zajdziemy… Kto wie, co się pojawi po drodze!

Zapraszam chętnych…do odkrywania przestrzeni pomiędzy językami…do wspólnego czytania po angielsku …do tłumaczenia jak to rozumiemy i do rozmowy po polsku…. Może to będzie zachęta dla tych, którzy nie czują się na siłach sami czytać…może też zwyczajnie okazja by, jeszcze raz, krok po kroku być w przyjaznej grupie z tą najprostszą „receptą” praktykowania Focusingu jaką zostawił nam Gene Gendlin.

Dla niego było takie ważne, że udało mu się opisać, uchwycić ten magiczny składnik bycia z drugą osobą i ze sobą samym…i że można się tego nauczyć w kilku krokach, że możemy odkrywać głęboką mądrość która, jest w nas; drzemie i czeka w nieustannej gotowości do zmiany w twoim, moim ciele…na wyciągnięcie ręki…i że możemy pogłębiać swoje umiejętności towarzyszenia sobie i drugiej osobie, praktykując to, co wspiera uważne zbieranie ciągle nowych okruchów świadomości w codziennym życiu…

Zapraszam do naszej zoomowej przystani. Udział jest bezpłatny, grupa otwarta dla wszystkich, tych praktykujących od dawna i tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o Focusingu… aby, móc rozpocząć tą praktykę w parze lub w grupie np. takiej jak nasze niedzielne „changes”, lub zwyczajnie pogłębiać i odświeżać swoje rozumienie i odczuwanie tego procesu w relacji ze sobą i z innymi. Możesz przyjść, kiedy tylko ci pasuje – nie ma stałych zobowiązań.

Jeśli focusing jest nowy dla ciebie – możesz znaleźć więcej informacji tutaj: https://focusing.com.pl/focusing/ .

Prosimy o rejestrację przed spotkaniem.

prowadzący:

Gosia Bochińska i ochotnicy

kiedy: 

najbliższe 10 Stycznia 2024, godz. 7.30 pm – 09.00 pm 

spotkania zwykle w drugą środę miesiąca 10 Stycznia 2024 – 15 Stycznia 2024

gdzie: online-zoom

Zarejestruj się wcześniej na to spotkanie:

Po zarejestrowaniu otrzymasz e-mail potwierdzający, zawierający informację, jak dołączyć do spotkania.

kontakt:

kontakt@usiebie.com.pl
tel: 509060606

Scroll to Top